Ieškau vestuvinės suknelės! Nuo ko pradėti?

1072

Vestuvinės suknelės paieška labai svarbus, atsakingas bei jaudinantis procesas. Tik išgirdusios klausimą: ar tekėsi už manęs? Puolame svarstyti kaip atrodysime savo vestuvių dieną. Tokios mes jau moterys, norime atrodyti gražiai, o tuo labiau svarbiausią savo gyvenimo dieną.
Iš to jaudulio nuotakos dažnai pasimeta ir visai nepagalvoja, kad prieš pasileidžiant į suknelės paieškas derėtų atlikti tam tikrus namų darbus, kurie palengvintų visą procesą. Naudingi patarimai, kurie padės suplanuoti laiką bei greičiau duos teigiamų rezultatų suknelės paieškoje.

 1. Kuo anksčiau pradėsite ieškoti suknelės tuo labiau išlošite. Rekomenduojama suknelės paieškas pradėti likus 6 mėn. iki vestuvių ar net dar anksčiau.
 2. Prieš pradedant lankytis suknelių salonuose derėtų atlikti savo paiešką. Pavartykite vestuvinius žurnalus, paskaitykite internetinius puslapius ir pažiūrėkite kas jums patinka. Galite išsispausdinti ar užsirašyti kas jums patiko pvz. lengvai krentantis sijonas, gipiūru dekoruotas korsetas, petnešėlės, pieno baltumo spalva ir t.t. Taip greičiau pasieksite norimo rezultato ir sutaupysite laiko.
 3. Pasiskaityti apie savo figūros tipą (smėlio laikrodis, kriaušė, obuolis ir pieštukas). Žinodamos savo figūros tipą žinosite kokie suknelės siluetai jums tiktų, o kurie ne. Siluetai (pūstos, A- formos, undinėlės ar empirinio tipo ir t.t.).
 4. Nuspręskite kokią sumą suknelei galite skirti. Vertėtų perspėti salono konsultantus koks yra jūsų biudžetas, kad jums nepasiūlytų suknelės, kurios negalėsite sau leisti. Taip galite susigadinti nuotaiką ir suknelės paieškos bus nesėkmingos.
 5. Renkantis suknelę labai svarbu vestuvių temą ir vieta. Tarkim švenčiant vestuves dvare tinka pūstos suknelės. Aplinkoje, kurioje vyrauja modernus interjeras tiktų undinėlės bei prigludęs siluetas išryškinantis jūsų figūros linkius. Švenčiant kaimo sodyboje tinka plevenančios, romantiško stiliaus suknelės su nėriniais. Pasirinkus vestuvių temą: vintažinės, retro, klasikinės ar spalvotos vestuvės, taip pat diktuoja ir vestuvinės suknelės stilių.
 6. Susiplanuokite savo dieną. Iš anksto paskambinkite į saloną ir susitarkite dėl susitikimo. Taip būsite užtikrinta, kad konsultantas bus pasiruošęs ir galės skirti jums visą savo dėmesį ir niekas netrukdys jūsų susitikimo metu. Taip pat rekomenduojama pasirinkti rytinį laiką, kai pati esate neišvargusi.
 7. Atvykus į saloną neskubėkite bėgti prie suknelių, mėgaukitės savo susitikimu ir leiskite būti aptarnauta. Pasikalbėkite su salono darbuotoja, papasakokite ko ieškote, parodykite, jeigu turite savo užrašus bei nuotraukas savo norimos suknelės. Tada ramiai galėsite pereiti prie apžiūros bei matavimosi.
 8. Būkite pasiruošusi primatavimui. Būtų puiku, jeigu dėvėtumėt švarų ar naują apatinį trikotažą, kuris būtų kūno spalvos. Svarbu,kad pamatytumėte vaizdą, kurį matysite vestuvių dieną. Užsidėjus tinkamą apatinį trikotažą suknelės viršutinė dalis atrodys tobulai, o iš po sijono nešvies kitos spalvos kelnaitės.
 9. Nepamirškite lengvo makiažo. Jeigu atvyksite visiškai be makiažo bus sunku įsivaizduoti kaip atrodysite vestuvių dieną, nes tą dieną būsite su nuotakos makiažu. Be abejonės nereikėtų atvykti su ypač ryškiu makiažu, nes galite nutepti sukneles. Juk pati nenorėtumėte matuotis suteptos suknelės?
 10. Kitas svarbus klausimas, kurį nuotakos sau užduoda: Ar verta vestis didelę palyda matuotis vestuvinės suknelės? Tikrai ne, kuo daugiau žmonių tuo daugiau nuomonių. Yra tekę matyti nuotakų, kurios pasimeta ir taip iškeliauja be suknelės. Jeigu pasitikite savimi ir salono darbuotoja ateikite viena. Taip galėsite susikoncentruoti į tai kas patinka jums. Kitu atveju pasiimkite su savimi žmogų, kuriuo pasitikite ir žinote, kad jis supranta jūsų stilių arba jums artimas to žmogaus skonis, stilius.
 11. Patartina per dieną nesimatuoti daugiau negu dešimt suknelių. Kitu atveju galite pavargti ir pasimesti savo suknelių pasirinkimuose.
 12. Salone nebijokite matuotis suknelių. Dažnai suknelės ant pakabos atrodo prasčiau negu ant kūno. Būkite atvira konsultantės pasiūlymams jos dažnai turi nemažą patirtį, gerą skonį bei silueto pojūtį. Gal būtent konsultantės pasiūlyta suknelė ir bus ta vienintelė?
 13. Jeigu leidžiama salone nusifotografuokite su suknele, nes taip galėsite pamatyti save iš šono bei parėjus namo prisiminti įspūdį dėvint suknelę. Aišku, nereikėtų įsiamžinti su kuo daugiau suknelių, nes tai ne varžybos surinkti kuo daugiau nuotraukų, o rasti suknelę.
 14. Nepamirškite užsivilkus suknelę pavaikščioti, pamėginkit atsisėsti, pajuskite ar ji bus patogi jums.
 15. Matuojantis suknelę reikėtų savęs paklausti ar su šia suknele jaučiuosi puikiai, ar ji tinka mano figūrai, ar tinka šventės temai bei vietai? Jeigu į visus klausimus atsakėte taip, tai sveikiname suradus savo suknelę!
 16. Pasirašant sutartį salone perskaitykite visus punktus ir kilus neaiškumams klauskite, kad vėliau nebūtų kokių nors nesusipratimų.
 17. Išsiaiškinkite ar priedai, aksesuarai bei papuošalai įskaičiuoti į suknelės nuomos kainą.
 18. Paskutinio primatavimo metu atkreipkite dėmesį kaip vyksta aprengimas, nes tai reikės atkartoti vestuvių dieną namie. Taip pat prisiminkite kiek laiko tai vyko, kad galėtumėte susiplanuoti dienos eigą.